KONST / Litografier / Färglitografi 15154098

nr 1515 4098

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

(1884-1965), Sverige

Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm

Kondition: skadat papper

Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 16 januari 2023
kl 20:22:47

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)